Accident cu asigurarea expirată

09 march 2023 16

Bună ziua. Persoana care a provocat accidentul are asigurarea expirată şi achită direct reparația maşinii care aparține celuilalt șofer. Piesele care au fost înlocuite pot fi recuperate de cel care a reparat maşina? Vă mulţumesc.

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Advocate
  • Other violations

Bună, atât timp cât ați decis rezolvarea litigiului pe cale amiabilă, puteți ajunge și la un acord cui rămân piesele înlocuite. După regula generală, aparțin persoanei care le înlocuiește/repară. Dar puteți să decideți și invers.

10 march 2023