Accident fără consecințe grave

18 may 2020 267

Bună ziua. Am o problema si nu stiu ce sa fac. Am provocat un accident cu 5 luni in urma. Victime nu sunt, nimeni nu este în stare gravă. Asigurarea a despăgubit partea vătămată. Acum, aceasta mă dă în judecată sa îi compensez pagubele morale cu 90.000 lei. Ce drepturi am eu?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Aveți dreptul de a face cunoștință cu materialele cauzei, acțiunea cît și probele celui ce va acționat în judecată.
Totodată să depuneți o referință în sensul apărării dumneavoastră și respingeri solicitărilor invocate.

18 may 2020