Accident rutier minor

21 november 2022 99

Buna ziua. Sunt vinovat de producerea unui accident rutier minor. Am competat formularul de constatare amiabila a acidentului. Ne-am inteles cu soferul pagubit (sofer de taxi) sa ne sunam pentru a merge la asigurator. Acum, insa, el are telefonul deconectat, dar trebuie sa ne prezentam la asigurator timp de 48 ore. Care este procedura, daca el se trezeste peste cateva zile si cere despagubire? Cum sa procedez?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Andrei, propunerea mea e următoare. DVS vă deplasați la compania de asigurare prezentași documentele de care le dețineți șimai departe ei o să ee decizia, ce v-a face taxistul e treba lui.

22 november 2022