Achitare servicii internet si tv cablu

18 october 2018 77

Buna ziua. As dori sa stiu daca vor fi careva consecinte, daca dupa ce am procurat apartamentul, fostul stapan nu a fost sa rezilieze contractele pentru Internet (Moldtelecom) si tv cablu (Sun Communications), iar eu nu am nevoie de aceste servicii si nu doresc sa le achit? Am vrut sa fac legatura cu el, dar nu-mi raspunde.

Jurist comments 1

  • Advocate

În cazul în care fostul proprietar nu va rezelia contractele și nu va achita facturile în continuare, atunci prestatorii de servecii vor deconecta/sista televiziunea/internetul, iar datoria acumulată va fi pe numele dînsului.
Dvs. trebuie să încheiați contracte din nume propriu cu prestatorii de servicii.

19 october 2018