Acordarea suplimentului pentru condiții nocive în sfera bugetară

20 may 2021 15

Angajații instituției în care activez (biblioteca) beneficiază de supliment la salariu pentru condiții nocive. Vreau să părăsesc sindicatul de ramură, fiindcă nu sunt satisfăcută de activitatea acestora. Am fost avertizată, că dacă nu voi fi membru al sindicatelor de ramură, nu voi beneficia de acest adaos la salariu. E corect?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Nina, nu, nu e corect. Adausul nu e legat cu aflarea DVS la sindicate.

21 may 2021