Act de colaborare pentru procedura simplificata

01 october 2019 242

Am fost amendata pentru depasirea vitezei si nu mi s-a dat actul pentru procedura simplificata, cu toate ca am solicitat. Procesul verbal nu l-am semnat, intrucit m-au retinut 30 minute si au luat un martor caruia i-au cerut sa confirme refuzul semnarii actului, dar acel martor nu a fost in prezenta mea. Am primit scrisoare cu acel proces verbal. Ce pot face mai departe? Va multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Martorul a confirmat lipsa dumneavoastră la întocmire.
La caz, sunteți îndrept sa introduci contestație în termen de 15 zile din data cînd a fost adusă la cunoștință decizia de sancționare.

03 october 2019