Actele din institutia de invatamint

01 august 2019 19

Buna ziua. Am fost astazi la scoala profesionala unde am invatat candva, dar am abandonat studiile inainte sa le termin. Am fost si am cerut sa-mi intoarca actele mele, pentru ca vreau sa invat in alta institutie, insa mi-au spus ca persoanele responsabile sunt in concediu si nu este nimeni care se poata sa-mi dea actele. Au spus ca pot sa vin numai dupa data de 22 august cand vor fi persoanele date la serviciu. Pentru mine insa este prea tarziu. Eu le-am explicat lucrul acesta, insa ei oricum au refuzat sa ma ajute. Vreau sa stiu daca eu am dreptul sa insist sa primesc acum actele mele sì ce pot face in acest caz.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua!

Fiecare persoana are obligațiile sale de serviciu și probabil ca o alta persoană care sa înlocuiască nu este.

În cazul în care sunteți în imposibilitatea de a vă prezenta eliberați o procură unei persoane care va ridica actele pentru Dvs. după care vi le transmite.

Succes.

02 august 2019