Acționare in judecata

24 october 2018 40

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog, daca pot acționa direct în judecată pentru agresiune fizică și cere despăgubiri, avand dovezi? Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Advocate
  • Other violations

Buna!, cu siguranță vă puteți adresa în judecată în vederea solicitării despăgubirilor, totodată, vă recomand să depuneți și o cerere la poliție în vederea investigării cauzei, suplimentar mergeți și la medicul legist, pentru a constata consecințele acelor agresiuni fizice pe care dvs, le-ați suportat.

24 october 2018