Actiuni in Magazinul Visterniceni

29 may 2019 64

Buna ziua. Am găsit la părinții mei contracte din 1994 cu compania fiduciara Europa Trust și un raport despre gestiunea patrimoniului pe contract. In total familia noastră avem 151 acțiuni la magazinul Visterniceni, dar niciodată nu am primit vreun ban de acolo. Este posibil să primim ceva bani de la ei, sau a fost doar o păcăleală din partea companiei?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
Luați actele confirmative și mergeți la administrația magazinului pentru a va informa dacă au fost efectuate careva plați.
Sigur 151 de acțiuni pot sa dețină o valoare minimă, totul depinde de costul acestora cît și faptul dacă au fost făcute cîndva careva plați, sau banii au fost reinvestiți.
Apropiațivă la ei... mai detaliat și solicitați să vă furnizeze această informație.

31 may 2019