Adeverinta de recrutare

19 april 2021 127

Buna ziua! La reinnoirea permisului de conducere, este nevoie de adeverinta de recrut? Multumesc!

Jurist comments 4

Serghei Sandu
  • Advocate

Bună ziua. La preschimbarea permisului de conducere se prezintă: - permisul existent, certificatul medical de la Comisia medicală a conducătorilor auto și cazierul contravențional.

20 april 2021

Am inteles! Dar la comisia medicala este nevoie de adeverinta de recrut?
Multumesc!

20 april 2021
Serghei Sandu
  • Advocate

O solicită doar la Centrul de sănătate mintală, la avizul psihiatric.

21 april 2021

Multumesc!

21 april 2021