Afacere in apicultura

27 february 2020 19

Buna ziua. Doresc sa deschid o afacere in apicultura. Cum e mai bine sa o fac: SRL sau ÎI, pentru a beneficia de granturi, subventii si sa pot sa-mi vand personal productia?
Multumesc!

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Daniela,

Vă sfătui să alegeți SRL ca formă organizatorica a afacerii Dvs, deoarece este flexibila atit din punct de vedere juridic cit si din punct de vedere contabil/financiar.

Mai mult, pentru siguranta Dvs si pentru a evita careva riscuri in afaceri, SRL-ul este foarte convenabil.

28 february 2020