Agentul unei firme pe care am contractat-o pentru servicii juridice mi-a pierdut permisul

30 october 2020 44

Buna ziua. Am apelat la o firma de consultatie juridica in domeniul perfectarii actelor in Romania. Am depus actele (pentru prelungirea permisului) si am facut procura pe un agent al lor ca sa mi-l ridice de la Iasi, Agentul lor, insa, mi-a pierdut permisul. Acum firma respectiva imi spune sa-mi fac din nou permisul din banii mei. Ce pot sa fac? Am pierdut si permisul si timpul cu ei.

Jurist comments 2

Călin Bobeică
  • Advocate

Aveți contract cu ei ? Prezum ca da ! Respectiv cred ca au și indicat exigente cu privire la responsabilitatea părților ! Informați mai jos suplimentar sau contactați-mă direct !

01 november 2020

da,este contract,dar ei vreau sa faca alt permis din contul lor,dar am cheltuieli si timp pierdut

02 november 2020