Am achitat cu intarziere un credit

18 november 2020 176

Buna ziua! Am luat un credit de la o companie nebancara, am avut restante la achitare. Dupa 5 ani am incercat sa mai apelez la ei pentru un credit, dar nu mi-au aproba. Daca ma adresez acum la o banca, imi vor acorda un credit? Sau si banca va sti ca am avut probleme cu achitarea creditului mentionat.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Urma să solicitați motivarea refuzului sau verificați dacă sunteți sunteți inclus în Biroul de Credit adică în lista neagră ce vă interzice apelarea la alte credite.

19 november 2020