Am condamnari penale multiple

10 november 2019 36

Am fost judecat in anul 2014 pe art. 287 alin. 2, art. 187 alin. 2, art.186 alin. 2 CP si condamnat la 2 ani 6 luni cu suspendare. Apoi in 2018 am fost judecat pe art. 264 alin. 4 si condamnat la 4 ani 8 luni in penitenciar de tip deschis, iar in cazul celor 2 ani 6 luni cu suspendare, mi-au aplicat pedeapsa 7 ani penitenciar de tip semiinchis. Daca contestez la Curtea de Apel conform cu art. 84 si art. 85 CPP, va fi redusa pedeapsa? Va multumesc!

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Dl. Petru e greu de spus să aveți cîștig de cauză, fiindcă DVS sînteți pedepsiți penal de 2 ori. Ca atare instanța v-a acordat o șansă fiind pedepsit suspendare.

30 december 2019