Am datorii la o companie de microfinanțare

05 january 2023 198

Bună ziua. Am datorii la o companie de microfinanțare. Colectorii sunt în drep să se deplaseze în teritoriu și să pună sechestru pe lucrurile din gospodăria părinților pentru aceste datorii ale mele?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Noroc Boris, nu. Nu au așa drepturi, cu sechestrarea bunurilor, care aparțin DVS și nu a părințelor se ocupă executorul judecătoresc. În caz dacă se prezintă vre-un colector la părinții DVS, ei sunt în drept să apeleze la telefonul 112 și să facă declarații despre celea întâmplate.

05 january 2023