Am datorii la stat de 20.000 lei, la moment sunt in concediu de maternitate

20 september 2019 24

Buna ziua. Ma tem ca daca nu achit, risc ani de puscarie, indiferent ca am doi copii: de 3 ani si respectiv 7 luni. Nu am posibilitate de achitare pana nu ies la serviciu (peste un an). Executorul a blocat contul pe care primesc indemnizatia copilului si nu vrea sa-l deblocheze. Cu sotul nu locuim impreuna, parinti nu am ca sa ma ajute. Dar eu nu fug de responsabilitate, dar nu stiu ce sa fac. La moment nu am nicio iesire din situatie.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Bună ziua Maria,

Ce fel de datorie aveți față de stat? Aveți datorie față de FISC cu privire la impozite?

22 february 2020