Am deschis recent o firma

19 february 2019 60

Bun găsit! Am asa o nedumerire. Am deschis recent o firma, pentru a incepe activitatea e nevoie de o suma de bani. Pot eu, in calitatea de director, sa ofer o suma cu titlu de imprumut, sau mai bine ca banii sa fie depusi de o persoana straina? Mersi.

Jurist comments 1

Alexandru Ţurcan
  • Advocate

Se poate. Incheiati un contract de imprumut intre Dvs. si companie. Daca nu sunteti asociat/proprietar in companie, solicitati acordul scris al acestora.

19 february 2019