Am fost acuzata pentru lipsa de inventar care a fost constatata dupa concedierea mea

28 may 2021 27

Bună ziua. Am fost concediata și peste 2 saptamani după concediere, angajatorul face revizie și ma acuza de lipsa pe care a constatat-o. Are dreptul sa o facă dacă am fost deja concediata?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
De asemenea obiectii sunt inadmisibile, iar angajatorul urma sa constate existența de incalcari/lipsuri la etapa eliberarii din funcție și nu ulterior, astfel riscul dat urmează sa fie asumat de acesta.

29 may 2021