Am fost agresata fizic in propria curte si amenintata cu moartea

17 august 2022 31

Buna ziua. O persoana straina a intrat in curte noastra, m-a agresat fizic, ne-a injurat si ne-a amenintat cu rafuiala fizica. A spus ca ne da foc la casa si ne omoara. Unde pot sa depun o plangere, numai nu la politistul de sector, care este in relatii apropiate cu persoana vizata? Va multumesc.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Natalia, de dorit să apelați cu o plângere la Șeful Inspectoratului de poliție. În plângere atenționați în ce relații se află sectoristul cu această persoană, el nu arenici-o încredere de la oamenii din localitatea DVS.

18 august 2022