Am fost agresata verbal

30 june 2020 35

Buna ziua. Pe 29 iunie 2020, la ora 14.25, am fost telefonata de un angajat al unei retele mobile, care urma sa imi aduca un telefon mobil, comandat online pe 26 iunie. A venit o persoana care a vorbit extrem de urat cu mine si m-a injurat. Eu l-am avertizat ca voi scrie plangere, la care a spus ca nu se teme. Spuneți-mi, va rog, unde sa ma adresez, fiindcă el a fost foarte agresiv. Dupa acest incident nu am avut liniște, am fost si sunt pihic deranjata. Am sunat la compania la care lucreaza persoana in cauza, dar nu am primit răspuns.
Rog mult, parerea Dvs., ce as putea face legal. Mulțumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Legal, ar fi cazul sa detineti proba in acest sens si sa depuneti o plingere la poliție.

30 june 2020