Am fost concediat si angajatorul trebue sa-mi acihte salariu

12 february 2020 144

Am fost concediat si angajatorul trebue sa-mi acihte salariu din ziua cand am primit ultimul salariu pana la data concedierii, este vorba de o perioada de 5 luni. Ce sa fac?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Bună ziua Ion,

Pentru început trebuie să înaintați o cerere către angajator prin care să solicitați salariul restant. Ulterior, dacă nu răspunde, vă adresați în instanța de judecată.

Pentru o consultație mai detaliată vă sunt la dispoziție.

12 february 2020