Am fost inselat, cum imi pot intoarce banii?

11 december 2020 31

Buna ziua! Am imprumutat 10.000 euro unei persoane, care m-a asigurat ca mi-i va intoarce in decurs de jumatate de an, plus dobanda. Termenul in care trebuia sa imi intoarca banii a expirat. Mi-a intors mai putin de jumatate din suma (4.000 euro) si imi spune ca nu imi poate intoarce toata suma, dar poate sa-mi intoarca inca 4.000 euro.
Cum pot sa imi recuperez toti banii?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Daca aveti documentată situația (contract imprumut), adresați a in instanta de judecata.

12 december 2020