Am fost pacalit de un intermediar la plecarea la munca peste hotare

14 february 2023 17

Buna ziua. O persoana a intermediat plecarea mea la munca peste hotare. Mi-a luat o suma exagerata pentru drum si m-a asigurat ca voi fi intampinat si cazat, iar lucru il voi incepe imediat. Odata ajuns acolo, insa, nu m-a intampinat nimeni si am fost nevoit sa stau 4 zile la hotel si nu am putut lua legatura cu presupusul angajator. Pot sa-l trag la raspundere pe intermediarul mentionat pentru inselaciune?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua!
Dacă aveți acte doveditoare că ați apelat la serviciile acestei companii, atunci cu siguranță puteți depune o plângere împotriva acesteia.
De asemenea, puteți solicita achitarea cheltuielilor suportate de către Dvs.

Este necesar de a analiza toate circumstanțele pentru a încadra corect fapta și a alege tactica pe dosar.

15 february 2023