Am interdictie de a parasi tara?

02 july 2021 164

Buna ziua. Am un credit care n-a fost achitat o perioada. La momentul cand creditorul m-a actionat in judecata, datoria constituia 79.000 lei. Intre timp, noi am achitat ceva si am redus datoria pana la 56.000 lei. Acum mi-a venit o scrisoare ca am pus sechestru pe conturi. Intrebarea mea este daca pot pleca din tara, in situatia cand am sechestru? Daca mi se aplica interdictia de a parasi tara, trebuia sa fiu informata despre acest fapt?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Urmează să fiți informat,
Pentru a identifica existența de interdicție va puteți adresa la poliția de frontieră.

13 july 2021