Am interdicție pe spațiul Schengen

26 september 2021 65

Bună ziua. Am interdicție pe spațiul Schengen, dar sunt căsătorită cu un cetățean român, avem un copil împreună și am domiciliul în România. Ce trebuie să fac ca să-mi scoată interdicția pentru România ca să pot merge în România la soț?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Alina, încercați să vă adresați cu o cerere la ambasada Romăniei și să solicitați să fie anulată interdicția, la cerere prezentați documentele de confirmare, că sunteți căsătorită și dețineți de copil.

28 september 2021