Am luat un credit de la X-credit

08 february 2019 151

Bună ziua. Am o intrebare: am luat un credit de la X-credit in suma de 19.000 lei si am achitat 4 luni, apoi am avut niste probleme si nu am achitat vreo 3 luni. Am fost contactat de un jurist al lor si mi-a spus că contractul a fost reziliat si trebuie sa intorc 59.600 lei. Eu nu am acești bani si nici nu stiu de unde sa-i iau. Astazi am fost contactat de compania de colectari datorii si mi-au spus sa achit pana seara macar ceva din suma. Daca nu, ma da in judecata dupa care executorul judecătoresc imi va lua din casa bunurile pe care le am. Dati-mi, va rog, un sfat - ce-i de facut si cum se poate termina toata situatia asta?

Jurist comments 2

Ivan Coica
  • Legal consultant

Bună Ghenadie,
Din imprejurările relatate de către DVS este evident că aveți nevoie de unu avocat, care poate fi gasit https://yavo.md/rom/juristi.
... mai detaliat Succese !

08 february 2019
Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Sunt mai multe soluții care pot fi întreprinse, pentru mai multe detalii contactați-mă 068621067.

08 february 2019