Am nevoie de ajutorul unui jurist, deoarece mi-au mi-au fost blocate conturile

05 february 2022 105

Buna ziua. Sunt fidejusor, iar persoana care a luat creditul nu a achit ratele lunare de ceva timp. Prin urmare, executorul judecătoresc mi-a blocat toate conturile. As vrea sa aflu ce sa fac in aceasta situatie. Mersi anticipat!

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Advocate
  • Other violations

Buna Eugen,
Din momentul in care ati semnat un contract de fidejusiune iar debitorul nu achita dvs trebuie sa suportati povara acestui credit, avind la rindul dvs dreptul de a va indrepta impotriva debitorului pentru a recupera ce ati platit pentru el. Va recomand sa mergeti la banca sau... mai detaliat institutia care a acordat creditul si sa negociati cu ei o reducere de penalitati si dobinzi.

05 february 2022