Am nevoie de model de contestatie

21 january 2020 316

Buna ziua. Unde trebuie sa ma adresez ca sa depun o contestatie impotriva unui proces-verbal contraventional rutier si unde gasesc un model bine structurat de contestatie?

Jurist comments 2

  • Legal consultant

Puteti contesta procesul verbal in decurs de 15 zile de la primire.în faţa instanței de judecată din raza teritorială a autorității în care activează agentul constatator. În cel mult trei zile de la data depunerii contestaţiei, agentul constatator o va expedia în instanţa de judecată împreună cu dosarul cauzei contravenţionale.

21 january 2020
Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Orice contestație este proprietatea intelectuală a persoanei care a întocmit o, astfel va folosiți de ce puteți găsi gratuit pe net, sau apelați la un specialist pentru a întocmi contestația reieșind din specificul situației în cauză.
Nu există model prestabilit.

21 january 2020