Am nevoie să-mi perfectez actele românești

11 may 2019 82

Am obținut cetățenia românească de pe mamă, când încă aveam 17 ani, adică în 2014. Pe data de 19.05.2019, îmi expiră pașaportul și vreau să îmi perfecționez actele la București. Aș vrea să știu care e procedura și dacă e posibil să fie actele timp de o oră, cum e posibil la noi în Moldova (la o lună, la 3 luni, la o zi, la o oră).

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
Din cîte știu eliberarea la urgență este condiționată de anumite situații
vedeți http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/

12 may 2019