Am o datorie la banca

29 september 2021 79

Buna ziua. Am o datorie la banca si creditorul m-a dat in judecata. A fost pus sechestru pe cardul pe care primesc indemnizația pentru copii. Executorul retrage toti banii de pe card, chir daca i-am explicat ca nu poate retrage mai mult de 20% din sumele care intra pe acel card. Acum vreau să mă angajez oficial si salariul se achita pe card. Imi va pune sechestru si pe al doilea card, daca datoria deja se achită de pe primul? Multumesc.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Cristina, sigur că v-a fi reținut, de dorit executorul să nu cunoască ce planuri aveți, fiindcă el o să se limeteze cu primul card.

01 october 2021