Am pierdut permisul

01 april 2018 255

Salut! Mi-am pierdut permisul de conducere in localitate. L-a gasit un consatean de-al meu care doreste ca recompensa 1.000 lei. Am anuntat politia, poate sa se rezolve fara bani. Dupa care mi-a venit o scrisoare acasa spunand ca cazul a fost inchis si consateanul meu nu recunoaste ca permisul e la el. Ce pot face in asa caz, unde sa ma adresez?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
Cel mai bine in acest caz ar fi reperfectarea permisului.
http://www.registru.md/ro/documentarea-conducatorilor-auto/eliberarea-permisului-conducere/termene-tarife.

Localnicului ce este atît de amabil doriții sănătate.

02 april 2018