Am platit costul pasaportului biometric si mi se cere sa platesc din nou

27 june 2018 29

In 2014, am platit costul pasaportului biometric cu durata efectuarii timp de o zi, dar mi s-a dat refuz cu motivul ca am avut accident rutier. Acum totul e in regula, am cazier juridic, dar la adresarea sa mi sa faca biometricul, mi s-a spus sa platesc din nou. Dar, atunci unde s-au dus acei bani, pe care i-am dat atinci? Va multumesc anticipat!

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Termenul pentru solicitarea restituirii sumei se prescrie in 3 ani. Acum solutia ar fi ca sa solicitati printr-o cerere in scris, adresata Agentiei Servicii Publice, sa perfecteze pasaportul in contul sumei achitate anterior. Necesita a fi clarificat cu ASP si situatia privind cuantumul pretului, or acesta ar putea fi altul... mai detaliat astazi.

03 july 2018