Am refuzat sa semnez procesul-verbal intocmit de autoritatea fiscala

16 january 2020 39

Buna ziua. Autoritatea fiscala mi-a intocmit un proces-verbal pentru comercializarea florilor fara inregistrarea activității, pe care am refuzat să-l semnez și să achit amenda aplicată. Ce pot face mai departe? Mersi mult!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Mai departe, puteți contesta decizia de sancționare, contestația se depune în termen de 15 zile din data cînd a fost adusă la cunoștință decizia de sancționare, sau totuși achită amenda în 3 zile lucrătoare la jumătate.

Contrar, se va purcede la executarea silită, ce va crea alte probleme.

16 january 2020