Am un credit neachitat

23 august 2019 115

Buna ziua. Am luat un credit in suma de 2.000 lei de la o companie, dar din cauza neachitarii suma s-a ridicat la 8.000 lei. Ma tot sunau si-mi spuneau ca vor rezilia contractul. Ieri m-a sunat un executor si mi-a dat 24 de ore la dispozitie sa achit toata suma, dar eu nu am de unde. Ce sa fac in acest caz? Dati-mi, va rog, un sfat. Multumesc!

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Nicoleta,

In caz ca v-a contactat executorul inseamna ca exista un titlu executoriu. Deci a fost un proces de judecata. Dvs. nu ați recepționat nici-o citație în instanța de judecata?

Contactați-mă, pot să vă ofer consultație detaliată pentru cazul Dvs.

O zi buna sa aveti.

23 august 2019