Amendă aplicată în Ungaria

12 august 2024 0

Bună ziua. Am o amenda aplicată în Ungaria, dar am pierdut hârtiile. Cum pot afla exact mărimea amenzii și modalitatea de achitare?

Lawyer comments 1

  • Legal consultant

Buna Adrian, eu vă propun să vă duceți la ambasada Ungariei, unde să depuneți o cerer, în care să indicați mai concret, ce s-a întâmplat, în ce circumstanțe a fost aplicată amenda și nu dispuneți de documentul corespunzător pentru a o achita. Posibil ambasada o să facă investigațiile operative pentru... mai detaliat a stabili circumstanțele, ori să plecați în Ungaria pentru a vă clarifica.

12 august 2024