Amenda contraventionala e valabila sau nu?

12 march 2019 92

Ma ajutati, va rog! Am o amenda contraventionala si trebuie sa o platesc in jumatate in 72 de ore. Am incercat sa o platesc, dar la banci mi-au spus ca asa amenda nu a fost integistrata inca. Ce sa fac in aceasta situatie? Mai poate fi introdusa ea si daca mai poate fi, o s-o pot plati in jumatate?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna,
Daca ați mers în aceiași zi spre a o plati, ar fi fost posibil sa nu fi fost inclusa în sistem, în asemenea caz, mergeți pentru a o achita în imediat a doua zi.

02 may 2019
SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Aveti 3 zile lucrătoare in care puteti achita 50%, dar nu 72 ore.

02 may 2019