Amenda neachitata

18 june 2020 320

Mi-a fost aplicata o amenda cu jumatate de an in urma. Acum mi-a venit un proces-verbal si in acesta nu sunt indicate nici autovehicolul, nici strada, nici de cine a fost intocmit procesul-verbal. Ce pot face?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Daca abia acum ati facut cunoștință cu procesul verbal cit si decizia de sancționare, puteți achita amenda in 3 zile lucrătoare la jumătate sau in termen de 15 zile sa contestati acest proces verbal.
Rezultind din cele enunțate, aveti temei pentru a putea contesta.

18 june 2020