Amenda pentru carantina

18 may 2020 56

Salut. Am fost cu baietii la pescuit si mi-au pus amenda pentru interdictie de pescuit. Acum, peste o luna dupa ce s-a intamplat asta, sunt chemat de politistul de sector precum ca eram 4 persoane si am incalcat legea cu privire la carantina (mai mult de 3 persoane). Poade dovedi ceva impotriva noastra?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Bună ziua Vladimir,

Tot ce afirmă polițistul trebuie să fie documentat și probat. Insistați să vă ofere detalii. Ulterior să contestați în judecată.

18 may 2020