Amendata pentru ca nu am purtat masca

17 august 2021 56

Buna ziua! Pe data de 13.08.21 am fost amendata cu 2.000 lei pentru ca nu purtam masca (art.76 prim al.1 CC). Daca o achitam in 3 zile achit, suma era de 1.000 lei, dar nu am avut nici acesti bani. In acea zi, aveam prima zi de practica la serviciu, care nu se plateste. Abia mai tarziu, salariul va fi de 200 lei pe zi. Acum nu am bani. Pot face ceva?

Jurist comments 1

Adrian Oprea
  • Advocate

Buna ziua,

Puteti contesta procesul-verbal. Va sunt la dispozitie pentru mai multe detalii.

18 august 2021