Amnistia

04 july 2021 415

Bună ziua. Va fi anunțată amnistie anul acesta? Se va aplica celor condamnați în 2008 pentru omor?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Nu e procedura programată, nu avem de unde ști.

05 july 2021
  • Legal consultant

Buna d-na Diana, anul acesta vre-o oarecare amnistie nu este prevăzută. Tot depinde ce pedeapsă i-a fost aplicată soțului în 2003. La ziua de astăzi e a. 2021, amnistia poate fi aplicată dacă el a ispășit deja 2/3 din termen de pedeapsă, dar vă atenționez, că nici anul aceste... mai detaliat și nici la anul nu v-a fi amnistia. Un lucru nu crediți avocații noștri destepți, că o să fie.

28 july 2021