Amnistia

19 january 2022 152

Bună ziua. Soţul meu a fost condamnat la 4 ani de închisoare pentru provocarea unui accident rutier. In prezent se află în P-13. Spuneţi-mi, vă rog, care este procedura de amnistie, ce trebuie să facem?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

În dependentă la ce faza se afla examinarea cauzei penale se depune demersul necesar pentru examinarea posibilității aplicării amnistiei.

Urmează de concretizat infracțiunea care i se incriminează pentru a vedea prevederile care pot fi aplicate din lege.

Mă puteți contacta la numărul din profil pentru a vă oferi asistență necesară.

19 january 2022