Amnistie 2021

15 february 2022 656

Buna ziua. Cand va fi formată comisia specială care va examina dosarele pentru amnistie?

Jurist comments 3

  • Legal consultant

Noroc Vlad, ce în semnă când v-a format comisia specială pentru a aplica amnistia, deja amnistia se aplică în toate instituțiile penitenciare și la cei condamnați, care se află acasă, ea v-a dura 6 luni.

15 february 2022
Andrei Domenco
  • Advocate

Bunà ziua,

Din păcate se tergiversează cu formarea regulamentului de punere în aplicarea a amnistiei pentru comisiile speciale formate deoarece comisiile au fost formate în penitenciare deja iar cererile CONDAMNATILOR stau suspendate din cauza lipsei Regulamentului care urmează sa fie elaborat de către Ministerul Justiției.

15 february 2022
  • Legal consultant

Vlad, eu ți-am făcut o publicație, dacă ai nevoie de explicat mai amănunțit poți apela la viberul de pe telefonul +37368669950.

15 february 2022