Amnistie

28 january 2022 135

Bună! Condamnatii in temeiul art. 187 alin. (2) lit. e) și f) CP vor beneficia de amnistia recent adoptata? Care este procedura ? Avem nevoie sa luăm avocat?

Jurist comments 1

Arsen Saruhanean
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua! Cu regret, pentru comiterea acestei infracțiuni nu va fi aplicat actul de amnistie, deoarece pesoana cade sub excepție de la aplicare Legii Nr. 243
din 24.12.2021 privind amnistia (art.6 lit.d)).
Însă, este posibil de solictat reducerea termenului de pedeapsă stabilit cu o treime.
Dacă aveți nevoie de ajutor, puteți să... mai detaliat mă contactați la numărul de tel.: 069076419 și eu o să Vă explic toată procedura.

29 january 2022