Angajare la lucru peste hotare

12 march 2019 27

Buna ziua! Sunt student in Franta, in calitate de cetatean moldovean, primesc o bursa de la UE. Acum recent, am decis ca as fi vrut sa ma angajez in campul muncii, am intrebat universitatea daca nu va aparea vreo problema cu aceasta, ei au spus ca nu este posibil si va trebui sa intorc toata bursa acordata. Intrebarea mea este: daca ma angajez ca cetatean roman, vor avea motiv in asa caz sa imi ceara bursa inapoi?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna Gabriel,

Întrebările ridicate de către Dvs se referă la aplicarea legilor Republicii Franceze, iar pentru aceasta ar fi cazul să consultați un un specialist din domeniul respectiv din Franța.

Succes.

12 march 2019