Angajatorul imi incalca drepturile

22 december 2021 35

Buna ziua. Am o situatie de conflict cu angajatorul. Acesta asculta convorbirile salariatilor, atat cele legate de serviciu, cat si cele personale, prin sistemul de supraveghere video care inregistreaza sunetul. Pot, in temeiul vreunei legi, sa-i cer sa inceteze?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună,

Vă redicționez la acest link de mai jos unde găsiți absolut toată informația detaliată la întrebarea Dvs.

https://www.bizlaw.md/2017/08/29/supravegherea-video-a-angajatilor-la-locul-de-munca-in-ce-conditii-pot-fi-instalate-camere

22 december 2021