Anularea contractului de vânzare-cumpărare a apartamentului

16 june 2021 262

Bună ziua. Este posibil de anulat un contract de vanzare-cumpărare a apartamentului, care a fost încheiat în iunie 2019. Specific că l-am vandut, dar în momentul vânzării eram bolnavă, sufeream de depresie majoră. Apartamentul a fost cumpărat de un cuplu prin Programul Prima Casă. Ei nu locuiesc acolo, dar l-au dat în locațiune altor persoane. Multumesc.

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Advocate

Bună ziua.
Un contract nu poate fi anulat din motive formale. Sunteți în drept să solicitați nulitatea contractului din anumite motive bine întemeiate și prevăzute de legislația în vigoare. Depresia a influențat cumva prețul sau decizia Dvs.? Au cunoscut despre asta cumpărătorii? S-au folosit de situație? etc.

17 june 2021