Anularea sechestrelor

29 april 2020 151

Pe apartamentul unde locuiesc si unde am viza de resedinta, sunt puse cateva sechestre pe numele mamei si al fratelui ei (pentru neachitarea serviciilor comunale). Rudele au decedat. Cum pot afla cate sechestre sunt (din cate cunosc, ceva deja a fost anulat) si cine sunt executorii judecatoresti? Care ar fi urmatorul pas dupa achitarea datoriilor pentru anularea sechestrelor?
P.S. Procedura de mostenire inca nu am inceputo, nu a ajuns termenul.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Bună ziua Alexandru,

Toată informația cu privire la sechestre o găsiți în Extrasul din Registrul Bunurilor Imobile la subcapitolul Interdicții.

După ce sunt stinse datoriile executorul emite încheiere de scoatere a sechestrelor.

29 april 2020