Aparatul de casă și trecerea lui in gestiunea altei întreprinderi

07 march 2021 30

Bună! Pe 1 decembrie în cadrul unei SRL a fost deschis o filială, am procurat aparat de casă. Acum dorim să inchidem filiala si sa vindem aparatul de casa altei SRL. Avem dreptul sa-l vindem?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Din cite cunosc, este posibilă vînzare a doar că urmează a respecta formalitățile privind scoaterea de la evidența. Cel mai bine va poate informa însăși serviciul fiscal.

08 march 2021