Arest in Europa

18 march 2020 29

Vărul meu a fost arestat în Germania (cauza nu o cunosc), au trecut deja 2 luni și nu știu nimic de el. Nu a sunat nimănui. Cum pot afla ce se întâmplă? Care e cauza? Unde trebuie să apelez?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Luați legătura cu ambasada Moldovei aflată în Germania, în cazul în care nu cunoașteți nici un detaliu asta este cea mai benefică opțiune.

Acesta chiar dacă este reținut acolo nu-i pot fi restricționate anumite lucruri ca legăturile telefonice, dreptul la apărare etc..... sună straniu de ce nu a anunțat... mai detaliat nici o rudă despre ce are întîmplă.

18 march 2020