As vrea sa stiu cum se poate de interzis fostei sotii sa treaca frontiera impreuna cu copilul meu

21 august 2019 32

Buna ziua. As vrea sa stiu cum se poate de interzis fostei sotii sa treaca frontiera impreuna cu copilul meu. Pana acum ea trece frontiera fara a avea permisiunea mea si as vrea sa stiu ce trebuie sa fac pentru a interzice sa scoata copilul din tara.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Dvs nu puteți interzice acest fapt, mai mult că atât ea poate traversa frontiera fără acordul dvs potrivit legii cu condiția că termenul iesirii din țară să nu depășească 3 luni.

22 august 2019